Hydro-Fox

Edit

Hydro-Fox to specjaliści od systemów taniego a zarazem nowoczesnego ogrzewania i chłodzenia.

Dane kontaktowe

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny

Jak otrzymać dofinansowanie na pompę ciepła?

Rynek pomp ciepła z roku na rok rośnie bardzo dynamicznie i według prognoz niedługo dogoni rynek instalacji fotowoltaicznych. Słowa te potwierdza fakt że pomiędzy 2017 a 2021 rokiem rynek ten urósł aż siedmiokrotnie. Tak szybki wzrost jest możliwy dzięki między innymi możliwościami uzyskania dofinansowania na instalację pompy ciepła w swoim domu.

Dofinansowania do pompy ciepła w 2022 roku:

Pomoc jaką możemy uzyskać po złożeniu wniosku o dofinansowanie do pompy ciepła polega na pokryciu części lub nawet całości kosztów zakupu urządzenia, a także jego instalacji.

Wysokość dofinansowania zależy od jego źródła, oraz ile wymaganych warunków spełniamy.

Czyste powietrze

O dotację na pompy ciepła można starać się w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Aby uzyskać najwyższe dofinansowanie sięgające pokrywające nawet 90% kosztów potrzebne jest zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Od roku 2022 pojawiła się 3 grupa beneficjentów.

Grupa 1 – osoby których roczny dochód nie przekracza 100tys. zł. Mogą one uzyskać dofinansowanie do 30tys. zł.

Grupa 2 – osoby w których gospodarstwie domowym dochód na osobę wynosił do 1564zł – gospodarstwa wieloosobowe, oraz do 2189zł w gospodarstwach jednoosobowych. Osoby spełniające te kryteria mogły liczyć na dofinansowanie do 37tys. zł

Grupa 3 – osoby, których miesięczny dochód na jednego członka w gospodarstwie domowym wieloosobowym nie przekracza 900zł oraz 1260zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych, będą mogły otrzymać do 90% wsparcia. Maksymalna kwota może wynieść 69tys. zł

Moje ciepło

NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) ma w planie do końca pierwszego kwartału 2022 roku uruchomić program „Moje ciepło” którego budżet wyniesie 600mln zł. W ramach tego programu można będzie uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła w nowo wybudowanych domach. Dofinansowania dostępne w tym programie wyniosą:

  1. Do 30% kosztów kwalifikowanych inwestycji tj. Do 21tys zł w przypadku gruntownych pomp ciepła.

  2. Do 7tys. zł w przypadku pomp powietrze-powietrze i powietrze-woda

Program ten może być korzystniejszy dla rodzin wielodzietnych z kartą dużej rodziny ponieważ w dokumentach przedstawionych do akceptacji znalazł się zapis zwiększenia dofinansowania z 30 do 45% wysokości kosztów.

Ciepłe mieszkanie

Kolejnym programem który ma zostać uruchomiony na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku 2022 przez NFOŚiGW jest program „Ciepłe mieszkanie” mający na celu ograniczenie powstawania smogu z budynków wielolokalowych.

W pierwszym etapie programu wnioski mieliby składać właściciele pojedynczych lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, a potem wspólnoty mieszkaniowe.

Poziom dofinansowania, to podstawowa dotacja
1) dla osób z wyższym dochodem wynosiłaby do 13 tys. zł, a
2) ta z podwyższonym poziomem dofinansowania do 26 tys. zł na jeden lokal.

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła a masz problem ze złożeniem wniosku o dotacje na uzyskanie funduszy, to skontaktuj się z nami. Razem załatwimy wszystkie formalności oraz zrealizujemy montaż.

Ile możesz oszczędzić?

Prąd?

59 kWp

Prąd2?

4.900 kWh

Miesięcznie

500 zł

Rocznie

23.000

Zainteresowany?

Skorzystaj z dofinansowania